Děti

Společenské hry pro děti

Double - máme, dobré, ale po čase děcka omrzelo. Ale vytahujeme na procvičování angličtiny. Hráli jsme i se španělským slovníkem. Takže se dá všelijak oživovat.

Dáma - u dcerky (6let) nejoblíbenější hra, nechápu

Piškvorky na 3 s kamenama - rychlovka která je vždy po ruce. Jednoduchá, že jde hrát od 4let přitom zábavná. Trénuje logiku, strategii, postřeh, prostrovou orientaci. Více zde

Ještěrky - půjčeno zaujalo, děcka se bavili ani ne tak samotnou hrou jako sestavování různých mutantů

Flamme rouge - skvělá hra. Takové strategické člověče. Nejvíc si ji zamiloval synátor (4roky) a naučil se na ní počítat :o Zábavna a napínavá pro děcka i dospělé. A pravidla jsou při tom celkem jednoduchá.

Na drátě - příjemná karetní hra. Děti baví.

Příšerky ze skříně - příjemná veselá hra, ale děcka z ní mám pocit už vyrostly.

Kartografové - pro děti spíš 7+, ale menší se také snaží. Strategická, logická, poziční, prostorová orientace, počty, plánování, to všechno si děcka parádně procvičí.

Mikádo - zdánlivě primitivní hra, ale parádně trénuje jemnou motoriku, koncentraci a v neposeldní řadě nasobení a sčítání a substituci, když převádíme na konci získané špejle na body.

Ubongo - nejdřív nadchlo, ale po čase začalo nudit. Někteří se v něm vycvičili tak, že nemají soupeře a tak se rozjeli nůžky úrovně hráču, tak si už spolu moc nezahrají. Ale několikrát do roka jí vytáhnem, ale musí být dlouhá pauza. Jinak pěkně procvičuje prostorvou orientaci a rovněž násobení a sčítaní při konečné sumarizaci bodů.

 

 

Starší bije mladšího

Nemám nastudované žádné výchovné postupy. Většinou se snažím řídit jen svým instinktem. Občas se ale vyskytnou situace, které mi dají hodně zabrat. Jednou takovou byl problémem - starší bije mladšího. Zažil to asi každý rodič sourozenců. Někdy provorozená ratolest snáší příchod mladšího sourozence tak negativně, že jde mladšímu o život. To naštěstí nebyl náš případ. Ale i tak se vzteklé útoky na mladšího brášku množily a nabývali na intenzitě. Příčiny konfliktů byly vesměs hračky. Odstraněním hraček konfliktů ubylo a tak jsem měla víc času přemýšlet a analyzovat tyto situace.

Číst dál: Starší bije mladšího

Pohádky

MARKO - liter.cz - pěkné autorské pohádky o věcech (hrnec a poklička, vysavač, auto,...).

hanele m. - liter.cz - pohádky o nosatém království - parádní pokračování Šípkové Růženky.

O pecce - liter.cz - vtipna pohadka o nafoukane pecce, ktera mela dobre jadro.

Zánět středního ucha - rychlá pomoc

Vatička s česnekovým olejem do ucha zaučinkovala u mých dětí během čtvrt hodinky a na rozdíl od antibiotik natrvalo.

Česnekový olej jsem vyrobila podle tohoto receptu několikaminutovým smažením celých stroužků česneku ponořených v oleji. Když stroužky začly zlátnout, bylo hotovo. Vypnula jsem hořák, do oleje namočila vatičku, foukáním zchladila a strčila do postiženého ucha.

Číst dál: Zánět středního ucha - rychlá pomoc

Máma kutí

Moje nápady a tipy pro prcka.

Číst dál: Máma kutí

Nošení dětí

Nemůžu si pomoct, ale kočárky mi přijdou jako velmi nepraktický vynález. Představa, že kdykoliv budu chtít ven, budu se muset smejčit s tímhle bazmekem po schodech ze sklepa, přes patníky a rozlámané chodníky, že jej nebudu moct pustit z ruky, aby se nerozjel někam kam nemá, mě děsila. Jak se s kočárkem dá nakoupit už sem si představit nedokázala vůbec. Přes naléhání babiček a dědečků jsme odkládali koupi kočárku a to i po narození malé.

Číst dál: Nošení dětí

Kam dál?