Super hračky pro děti

Hračky které se nám osvědčily. Děcka bavily déle než pár minut.

1) Tabulka na kreslení - pro nejmenší, šetří papír a v podstatě celý byt (počmárané stěny, koberce,...). Nejoblíbenější hračka dcerky od 1 do 4 let. Pak se nám rozpadla :) Cena je taky přijatelná, takže vřele doporučuji.

2) Obří dřevěná stavebnice českého výrobce, nemá chybu. Teda až na pořizovací cenu...

3) Těsto, plastelina, keramická hlína

4) Klávesy - elektrické klávesy patřily k mé nejoblíbenějíší hračce po celou základní školu, na střední jsem pak přešla k akordeonu. Nutno dodat, že mi mé nadšení pro hraní nezkazila žádná hudebka, tak jako mé mámě, nebo kamarádům.


Mé předškolní ratolesti však staré klávesy degradovali na juebox a dokola si poštěli naprogramované melodie. Teď čekáme, že nám ježíšek nadělí, skutečně jednoduché klávesy, které loudí zvuk jen jako klavír, maximálně s automatickým doprovodem. Dobrou zkušenost s klávesami má i sousedka, která pořídila dcerce (4roky) "klavírovou klávesnici" tzv. midi kayboard, která se připojí k běžnému počítači, nebo tabletu. Je nutné však pohlídat, jestli aplikace k této klávesnici, je kompatibilní s vašim operačním systémem.
Já, stejně jako teď moje dcerka, jsem se naučila rychle vybrnkávat melodie, podle barevných not. Díky barvičkám je každý během půl hodinky schopen, vyloudit z nástroje melodii písničky.
Hudební nástroje bych dětem kupovala jen v hudebninách, nástroje z jarmarku většinou nemají valnou kvalitu, bývají rozladěné, nedají se naladit a tedy se na ně nedá smysluplně hrát.

 

Jinak mám pocit, že děti si chtějí hrát jen s tím s čím si hrají dospělí. Takže když vidí, že mámka něco kvedlá v kastrolu vařečkou, touží po stejném dospěláckém náčiní a ty děcké plastové napodobeniny je moc neberou. Má to logiku, neboť děti se, stejně jako všechny mláďata, učí napodobování dospělých. Takže je dost možné, že výše zmíněné hračky mají u nás úspěch protože děti mě sem tam vidí něco kreslit, hrát. A s tou stavebnici jsme si také nejdřív do sytosti vyhráli s manželem, než jsme k ní pustili děti :D Nutit děti hrát si s něčím co nás samotné nebaví, asi nemá moc význam.


Hračky které mě zaujlay.https://www.puzzle-puzzle.cz/ugears-3d-puzzle-motor-81-dilku-d116128/?gclid=EAIaIQobChMI6qWJ4Y--1gIVhoKyCh2GWgROEAYYASABEgISO_D_BwE

Kam dál?